BRAZILSKÁ DEPILACE: Zamilujte si dokonale hladké tělo bez chloupků

Bára Cihlová/30.6.2015

Taky pokaždé, když se chcete zbavit nechtěných chloupků, sáhnete nejprve po žiletce? Co to však tentokrát zkusit trochu jinak? 

Určitě nám dáte za pravdu, že holení žiletkou bývá pěkná otrava. Navíc může způsobovat nepříjemné podráždění kůže, tvorbu pupínků a o zarůstání chloupků ani nemluvě. Ale tohle všechno už určitě moc dobře víte. Jestli tedy chcete mít letos na dovolené od chloupků na pár týdnů pokoj, vsaďte tentokrát po našem vzoru na brazilskou depilaci. Nebudete litovat.

O co vlastně jde? 

Pod pojmem brazilská depilace se u nás rozumí kompletní odstranění chloupků v intimních partiích těla, v Evropě se ale pod tímto pojmem označuje i taková depilace, při které se ponechá ochlupení určitý tvar (nejčastěji v podobě úzkého proužku nebo trojúhelníku). Na brazilskou depilaci se můžete vypravit do nejrůznějších salónů, kde se většinou provádí buď cukrovou pastou, nebo voskem. My takzvanou “brazilku” vyzkoušely v pražském Sweet Epil Studiu ve Vyšehradské ulici. Depilaci tu provádějí 100% přírodní pastou Sweet Epil, která vzniká spojením přírodního cukru a Aloe Vera a je vhodná i pro hodně citlivou pleť. Výhodou téhle metody je, že je mimořádně šetrná a je tak lepší volbou než například depilační vosk.

Jak depilace probíhá? 

Depilaci provádí speciálně vyškolená Epil Lady, která pastu nejprve ohřeje ve vodní lázni přibližně na 50°C (obecně platí, že čím teplejší pasta při nanášení je, tím lepší – víc otevírá póry a snáz s sebou tak vezme i menší chloupky). Pastu pak nanáší po částech proti směru růstu chloupků a speciálními depilačními pásky pak provádí depilaci. Napoprvé bývá depilace trochu bolestivá (připravte se na 6 až 8 nepříjemných “trhů, z toho každý bolí jednu až dvě vteřiny), pokud se však na depilaci vypravíte podruhé, bolí o poznání méně. Navíc vás překvapí rychlost celého procesu – většinou netrvá déle než 10 – 15 minut. 

Jaké jsou výhody?

Výhodou brazilské depilace je, že vám zajistí dokonale hladké oholení na několik týdnů, a to úplně bez práce. Poprvé vám hladká kůže vydrží zhruba 14 dní, poté se začnou objevovat první jemné chloupky. Pokud vydržíte bez holení další dva týdny a brazilskou depilaci zopakujete, perfektní oholení už vám vydrží nejméně tři týdny. Po opakované depilaci totiž chloupky slábnou a přestávají růst. Čím déle depilaci opakujete, tím slabší chloupky jsou a tím méně jich pak máte. Návštěvy depilačního studia jednou měsíčně se tak prodlouží na návštěvy jednou za šest týdnů, jednou za dva měsíce, a tak dál. Záleží jen na tom, jak rychle vám chloupky rostou a jak dlouho už na “brazilku” chodíte. 

Na brazilskou depilaci vyražte do studia Sweet Epil, jediného specializovaného studia v ČR. Ve studiu můžete mimo jiné vyzkoušet i depilaci podpaží, nohou, rukou, ale depilaci i obočí nebo horního rtu. Více na www Sweetepil cz

Pro brazilskou depilaci jako takovou se pak můžete rozhodnout z nejrůznějších důvodů. Někdo chodí na “brazilku” z estetického hlediska, pro někoho je záležitostí osobní hygieny. Doporučuje se také ženám před porodem, pro které je holení žiletkou značně nepohodlné. 

Jak se na brazilskou depilaci připravit?

Žádné zvláštní přípravy před brazilskou depilací nejsou potřeba. Jediné pravidlo, které musíte předem dodržet, je nechat si chloupky narůst do správné délky (trvá to zhruba 10 – 12 dnů). Pokud jdete do studia poprvé, připravte se na to, že kůže může být první dva dny po depilaci citlivější na dotek. Po proceduře se pak na jeden den vyhýbejte sportu nebo saunování a při sprchování nepoužívejte mýdla ani krémy. Ve studiu si pak po proceduře můžete pořídit i 100% přírodní produkty následné péče o pokožku – jemný peeling z guarany, který zjemňuje kůži, zbavuje ji odumřelých buněk a brání zarůstání chloupků, nebo sérum, po kterém se chloupky zjemňují a přestávají růst. 

Foto: PR, Pinterest.com